Medinės tvoros
Medinės tvoros yra naudojamos dėl įvairių priežasčių: apsaugoti turtą, suteikti aplinkai daugiau privatumo, kontroliuoti ar apriboti judėjimą į ir iš teritorijos, pagražinti namo aplinką, paženklinti teritorijos ribas ir kt.
Tvora gali būti pagaminta iš vielos tinklo, suvirintos vielos segmentų, betono, plastiko, pinučių, geležies, aliuminio, akmens, bambuko, išaugintos kaip gyvatvorės ir pan. Tačiau mes Jums siūlome populiariausią ir nuo senų laikų Lietuvoje vertinamą tvoros tipą – medinę tvorą.
Joks kitas teritorijos aptvėrimas nesuteiks Jūsų namams tiek šilumos ir patikimo, kiek gali suteikti natūralaus medžio tvora.
Dėl medinės tvoros ilgaamžiškumo ir estetinio vaizdo, mes rekomenduojame, kad Jūs nudažytumėte arba impregnuotumėte tvorą iš karto ją sumontavę ir tai darytumėte kas trejus-ketverius metus. Kruopščiai prižiūrima medinė tvora Jus džiugins ilgus metus.
Mūsų įmonės medinės tvoros lauko sąlygomis atlaiko bet kokį atmosferos poveikį, medinė tvora yra atspari vabzdžių antpuoliams bei grybeliui, nepelyja ir nepūva. O didžiausias mūsų įmonės medinės tvoros privalumas tas, kad Jums ji tarnaus nuo 20 iki 30 metų!
Galime impregnuoti dvejomis spalvomis – žalia ir ruda. Rudą atspalvį impregnantui suteikia spalvos pigmentai. Po bepigmentinio impregnavimo mediena paprastai yra sodriai žalios spalvos ir ilgainiui tampa rusvai gelsva. Impregnuojant su pigmentu (ruda spalva) mediena tampa sodriai rudos spalvos, o vėliau – „pieniško šokolado” spalvos.
Pagrindinis tvoros lentų impregnavimo tikslas – apsaugoti medieną nuo nepageidaujamo aplinkos poveikio – vabzdžių, saulės spindulių, grybelio bei puvimo.
Taupome kiekvieno kliento brangų laiką, tad operatyviai pateikiame tik optimaliausius aptvėrimo sprendimus.
Siūlome Jums medines tvoras, impregnuotas giluminiu būdu!
Pagrindinis tvoros lentų impregnavimo tikslas – apsaugoti medinę tvorą nuo nepageidaujamo aplinkos poveikio – vabzdžių, saulės spindulių, grybelio bei puvimo.
Mūsų medinės tvoros lauko sąlygomis atlaiko bet kokį atmosferos poveikį, yra atsparios vabzdžių antpuoliams bei grybeliui, nepelyja ir nepūva. O didžiausias mūsų medinės tvoros privalumas tas, kad Jums ji tarnaus iki 20 metų!
Medinę tvorą galime impregnuoti dvejomis spalvomis – žalia ir ruda. Rudą atspalvį impregnatui suteikia spalvos pigmentai. Po bepigmentinio impregnavimo mediena paprastai yra sodriai žalios spalvos ir ilgainiui tampa rusvai gelsva. Impregnuojant su pigmentu (ruda spalva) tvora tampa sodriai rudos spalvos, o vėliau – „pieniško šokolado” spalvos.
Medinės tvoros vakuuminiu-giluminiu būdu impregnavimo principas:
Kas tai yra impregnavimas ir kam jis reikalingas?
Medinės tvoros impregnavimas – tai tvoros lentelių apdorojimas cheminėmis medžiagomis, apsaugančiomis nuo puvimo ir kenkėjų. Impregnuota medinė tvora tarnaus Jums keliskart ilgiau nei neimpregnuota.
Kokias chemines medžiagas Jūs naudojate?
Mes naudojame Tanalith E bei spalvos pigmentą/dažą Tanatone. Tanalith E – vandens kilmės produktas, pagrįstas vario triazolių technologija. Varis yra išgaunamas iš antrinių perdirbimo šaltinių, o triazoliai yra organiniai mikroorganizmų skaidomi biocidai, paprastai naudojami maistiniams javams apsaugoti.
Kokia bus medinės tvoros spalva po impregnavimo?
Mes galime impregnuoti dvejomis spalvomis – žalia ir ruda. Rudą atspalvį impregnatui suteikia spalvos pigmentai. Po bepigmentinio impregnavimo medinės tvoros lentos paprastai yra sodriai žalios spalvos ir ilgainiui tampa rusvai gelsvos. Impregnuojant tvorą su pigmentu (ruda spalva) tvoros lentelės tampa sodriai rudos spalvos, o vėliau – „pieniško šokolado” spalvos.
Kodėl naudojate tik tokias medinės tvoros spalvas?
Lietuviai – labai konservatyvi tauta. Tai, kas nauja, drąsu ir netikėta, dažnai nėra labai populiaru. Labai retas norėtų turėti raudonos arba mėlynos spalvos medinę tvorą. Rudas atspalvis, beje, pasirinktas neatsitiktinai. Namo stogas, išorės apdaila, kiemo danga dažniausiai yra tamsios spalvos (ruda, pilka), todėl medinės tvoros taip pat dažniausiai būna atitinkamų spalvų.
Impregnavau medinę tvorą. Norėčiau ją dažyti, tačiau girdėjau, kad dažai „nekimba” prie impregnuotų tvoros lentelių. Ar tai tiesa?
Netiesa. Dažyti galima tiek impregnuotą, tiek neimpregnuotą medinę tvorą. Svarbiausia – pasirinkti tinkamus dažus (skirtus būtent medienai) ir įsitikinti, jog medinė tvora yra tinkamai paruošta dažymui (išdžiūvusi ir pan.).
Kokie yra medinių tvorų impregnavimo būdai?
Yra keletas medinės tvoros impregnavimo būdų: tvoros paviršiaus dengimas dažant, įprastas tvoros lentų mirkymas arba giluminis-vakuuminis tvoros lentų mirkymas. Pastarasis yra efektyviausias medinės tvoros impregnavimo būdas.
Kokį medinės tvoros impregnavimo būdą naudojate jūs?
Mes naudojame giluminio-vakuuminio medinių tvoros lentelių impregnavimo būdą.
Girdėjau, kad obliuota mediena tvorai impregnuojasi blogiau nei neobliuota. Ar tai tiesa?
Pjovimas, obliavimas, kalibravimas ir pan. – tai tik medienos apdirbimas, kuris visiškai nesusijęs su cheminiu medienos apdorojimu. Taigi, ir obliuota, ir neobliuota mediena tvorai impregnuojasi lygiai taip pat.
Ar reikia prižiūrėti impregnuotą medinę tvora? Jei reikia, tai kaip?
Kiekvienas daiktas reikalauja kažkokios priežiūros. Medinę tvoros dalį patartina kasmet (geriausiai pavasarį) patikrinti – ar nėra kokių pažeidimų ir kenkėjų užuomazgų. Jei pažeidimų yra, reiktų nedelsiant pažeistas vietas užtepti atitinkamais chemikalais (galima ir tokiais pačiais, kokiais buvo impregnuota mediena). Perpjovus ar kitaip pažeidus tvoros lenteles, pažeistas vietas taip pat būtina užtepti.
Perpjovus, pastebėjau, kad tvoros lentos vidus yra šviesus. Ar tai blogo impregnavimo rezultatas?
Norėdami įsitikinti impregnavimo kokybiškumu, perpjautą tvoros lentelės dalį palikite kelioms dienoms nukreiptą į saulės spindulius. Kadangi naudojamų chemikalų pagrindinė sudedamoji dalis yra vario triazolis, o varis reaguoja į saulės spindulius, tai ta medienos dalis, kuri buvo prisotinta chemikalų, pažaliuos ir patamsės. Tiesa, tai taikoma tik vakuuminiu būdu impregnuotoms medinėms tvoros lentelėms.